Trasa A - Bike Čeladná race 50 km

Délka: 50 km

Převýšení: 1200 m
Průjezdní místa:  okolí Čeladné, Lhotská, Martiňák, Pustevny, Maralák

 

Trasa vede z obce Čeladná na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd lesními cestami hluboce zařezaným dlouhým údolím řeky Čeladenky kolem kopaničařské horské osady na Podolánkách. Klasickou beskydskou hřebenovkou v oblasti Kladnaté a Martiňáku a cyklotrasou stoupá do turistického centra Pustevny. Nejvyšší bod trasy je vrchol Tanečnice (1084 m.n.m.). Z Pusteven následuje sjezd přes sjezdovku na běžkařské okruhy až na Radhošťskou, ze které se odbočí doprava směr Hájenka a pak již podhůřím Beskyd v okolí Kunčic pod Ondřejníkem, okrajem golfového areálu a podél řeky Čeladenky zpět do cíle v centru Čeladné. 

 

Středně náročná trasa je závodního charakteru a využívá široké zpevněné lesní a asfaltové cesty. Má samozřejmě lehký podíl technických úseků s přírodním náročnějším beskydským povrchem (kameny, kořeny). Rozumné převýšení, sjezdy, rozhledy  a malé brody horských potoků, to je prostě výběr toho nejlepšího co malebné, ale přitom mnohdy drsné Beskydy nabízejí.

3D vizualizace

 

Trasa B - Bike Čeladná turist 22 km

Délka: 22 km

Převýšení: 400 m

Průjezdní místa: okolí Čeladné a Kunčic pod Ondřejníkem

 

 

Trasa vede polními a lesními cestami na úpatí druhé nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd Smrk a podhůřím Beskyd v okolí Kunčic pod Ondřejníkem, okrajem golfového areálu a podél řeky Čeladenky do cíle v centru Čeladné. 

Trasa turistického rekreačního charakteru vede převážně po polních a lesních cestách se zpevněným povrchem a má menší převýšení. Je vhodná pro mládež základních a středních škol,rodinné týmy, turisty, jezdce sponzorů a VIP osobností. Prostě pro všechny, jejichž cílem je pěkný cyklovýlet v Beskydech.

 

Moneta Junior Bike Čeladná

Závody malých bikerů na 500 m okruhu v areálu ZŠ Čeladná - množství kol podle věkové kategorie.
Pro nejmenší je připraven závod odstrkovadel.

 

Technické dovednosti – jízdy zručnosti

Technické disciplíny jsou k dispozici dětem po celý den pod vedením biketrialisty Petra Krause.

 

Slalom kolem cyklo lahví

Přejíždění hranolů napříč

Přejíždění prken podél

Převážení cyklolahví

Cyklo fotbal

Hod rukou na cíl

Balancování

AktualityFotogalerie

fotogalerie1fotogalerie2fotogalerie3fotogalerie4fotogalerie5fotogalerie6fotogalerie7fotogalerie8fotogalerie9fotogalerie10

SOCIÁLNÍ SÍTĚAKTUÁLNĚ V ČELADNÉ

DNES 16.12. -2.5°C
ZÍTRA 17.12. -4.3°C